0 800 500 419 (дзвінки безкоштовні) (0352) 43 00 55, 43 00 99
(067) 354 20 26

Запит на дзвінок Надішліть ваш номер і ми вам зателефонуємо!
Поле "Ім'я" обов'язкове
Поле "Телефон" обов'язкове
Дякуємо вам за запит. Наш представник зателефонує вам у найближчий час.

Партнери Rehau, Rotox, Gretsch-Unitas

Металопластикові вікна користуються великою популярністю при будівництві житлових, офісних і інших приміщень не лише завдяки дизайну, але й через практичність. Важливу роль при цьому відіграє якість та характеристики матеріалів,  зокрема скла, що використовується в склопакетах.

На сьогоднішній день асортимент скла, що присутній на будівельному ринку, досить великий. Кожен виробник намагається задовільнити потреби споживача, тому ще на етапі виробництва закладає всі важливі функціональні характеристики.

Якщо ж говорити про вимоги до скла, то вони включають:

 • Захист від шуму;
 • Збереження тепла в середині приміщення;
 • Захист від сонячних променів;
 • Можливість зберігати цілісність при механічних пошкодженнях;
 • Гарний естетичний вигляд;
 • Легкий догляд;

Види та характеристики скла для пластикових вікон

Асортимент скла достатньо великий — це може бути декоративне скло, покрите візерунком, селективне з теплоізолюючим покриттям, скло з захистом від сонячних променів, армоване, ламіноване та гартоване скло.

Флоат скло

Флоат-скло — найпоширеніший вид скла, який виготовляється методом термічного формування на розплаві металу, наприклад олова. Саме завдяки цій технології скло має ідеально рівну поверхну. Флоат-скло найчастіше використовується при виготовленні склопакетів для металопластикових вікон.

Флоат-скло
Флоат-скло

Фарбоване скло

Фарбоване скло — це непрозоре скло, пофарбоване з однієї сторони спеціальним лаком або фарбою. Гамма кольорів для фарбування досить велика, що дозволяє задовільнити естетичні та дизайнерські рішення для будь-якого інтер’єру. Також фарбування може бути не однотонним, а у вигляді візерунку.

Однотонне фарбування Фарбування з візерунком
Фарбування з візерунком та однотонне фарбування

Триплекс (ламіноване скло)

Альтернативою армованому склу може бути триплекс — багатошарове скло. В основному це два скла, з’єднані між собою спеціальною плівкою. У випадку механічного пошкодження таке скло не розсипається, а уламки затримуються на плівці. Основне призначення триплексу — запобігання проникненню в приміщення. Ламіноване скло захищає приміщення від дії ультрафіолетових променів, стійке до подряпин, а завдяки багатошаровій будові, має хороші показники тепло- та шумоізоляції. Використовується при склінні дитячих кімнат, для вітрин та перегородок у магазинах, офісах. Триплекс може виготовлятись куленепробивним, завдяки чому його використовують для скління банківських приміщень.

Двошарове скло триплекс та зразок розбитого скла триплекс 
Двошарове скло триплекс та зразок розбитого скла триплекс

Сонцезахисне скло: прозоре та тоноване

Сонцезахисне скло призначене для зниження рівня проникнення сонячних променів у приміщення. Таке скло може бути двох видів:

 • те, яке відбиває сонячні промені
 • те, яке їх поглинає.

Перше виготовляється шляхом нанесення на поверхню тонкого шару  домішок оксиду титану та хрому. Завдяки цьому скло здатне відбивати надлишок ультрафіолету, пропускаючи сонячні промені в приміщення та запобігаючи нагріванню вікна.

Поглинаюче скло тонується в процесі виготовлення в основному в сірі, голубі, зелені, коричневі тони. Поглинання ультрафіолетового випромінювання відбувається за рахунок нанесення на скло кристалів металу. Таке скло пропускає 75% світла і затримує 70% ультрафіолетового випромінювання.

Сонцезахисне скло в склопакетах може бути:

 • прозорим;
 • дзеркальним;
 • з енергоефективним покриттям.
Зразки сонцезахисного скла	та принцип його дії 
Зразки сонцезахисного скла та принцип його дії

Декоративне скло

Декоративне скло – це скло, одна поверхня якого оздоблена малюнком. Таке скло може мати різну товщину, колір, ступінь пропускання світла. Воно використовується при виготовленні меблів, металопластикових вікон та дверей для будинків, офісів, дитячих садочків та шкіл.

Декоративне скло Дельта матова біла золочена жилка Декоративне скло Дамас коричневий
Приклади декоративного скла.
Зліва направо: "Дельта матова біла золочена жилка" та "Дамас коричневий"

Селективне (енергозберігаюче) скло

Селективне скло має високий показник теплозбереження. В процесі виробництва скло покривають спеціальною сумішшю оптично активних компонентів, в результаті чого скло добре пропускає сонячні промені ззовні та перешкоджає виходу теплого повітря зсередини приміщення. Селективне скло в основному застосовується як внутрішнє в енергозберігаючих склопакетах і встановлюється напиленням всередину склопакета. Використання енергозберігаючих склопакетів дозволяє не лише значно підвищити комфорт в приміщенні, а й суттєво скоротити втрати тепла.

Принцип дії енергозберігаючого склопакета
Принцип дії енергозберігаючого склопакета

Гартоване скло

Гартоване скло характеризується підвищеною стійкістю до температурних та механічних пошкоджень. Його виготовляють методом термічної або хімічної обробки. В разі пошкодження гартоване скло розпадається на маленькі частинки, які не здатні завдати серйозної шкоди. Застосовують гартоване скло при виготовленні металопластикових вікон для балконів, лоджій, мансард.

Уламки гартованого скла 
Уламки гартованого скла та уламки флоат-скла