0 800 500 419 (дзвінки безкоштовні) (0352) 43 00 55, 43 00 99
(067) 354 20 26

Запит на дзвінок Надішліть ваш номер і ми вам зателефонуємо!
Поле "Ім'я" обов'язкове
Поле "Телефон" обов'язкове
Дякуємо вам за запит. Наш представник зателефонує вам у найближчий час.

Партнери Rehau, Rotox, Gretsch-Unitas

Головною перевагою сучасної фурнітури для металопластикових вікон є не лише легкість у використанні, а й її протизламні характеристики. Така фурнітура, залежно від класу безпеки, ускладнює проникнення в приміщення через пластикове вікно.

Що відноситься до протизламної фурнітури?

В першу чергу – це грибоподібні цапфи та відповідні планки під них. Цапфи виготовляються із спеціальної сталі, яка витримує навантаження на розрив до 1,5 тонн. Цапфи виконують функції замикання та захисту від зламу. Відповідні планки також виготовляються із сталі і кріпляться до пластикового вікна за допомогою 3-х шурупів, які обов’язково вкручуються в металеве армування (в звичайній фурнітурі кріплення здійснюється лише одним шурупом). Чим більша кількість протизламних точок запирання – тим вищий ступінь захисту.

Цапфа

Відповідні планки GS, RC1, RC2

Цапфа

Відповідні планки GS, RC1, RC2

 

До протизламної фурнітури також відносяться спеціальні віконні ручки, наприклад Hoppe Secustic. Запірний механізм, який використовується в даних ручках, дозволяє легко повертати ручку всередині приміщення, проте блокує її  при спробі відкриття вікна ззовні. При повороті ручки відбувається фіксація спеціальних захисних штифтів в заглибленнях корпуса, що супроводжується так званим «клацанням». Виготовляються такі ручки з спеціального сплаву алюмінію та латуні і є не лише надійними, а й зручними у використанні.

         

Hoppe Atlanta Secustic Запатентований механізм замикання При повороті ручки пружинний механізм 1, фіксується у виїмці корпуса 2

Hoppe Atlanta Secustic

Запатентований механізм замикання

При повороті ручки пружинний механізм 1, фіксується у виїмці корпуса 2

 

Для підвищення зламостійкості вікна додатково використовуються захисні пластини, які встановлюються із зовнішньої сторони механізму замикання і перешкоджають висвердлюванню ручки ззовні

Класи стійкості до зламу

Зламостійкість фурнітури регламентується ДСТУ EN 1627:2014. Згідно цього документу виділяють 6 класів захисту RC1-RC6 (у попередніх версіях документу це були класи WK1-WK6). Крім того, існує ще базовий рівень безпеки.

Розглянемо детальніше ці класи.

Базовий рівень захисту GS (нім. Grundsicherkeit)  - передбачає встановлення одної (внизу) або двох (зверху та знизу) протизламних цапф на стулку.

Клас захисту RC1 (WK1) – захист від застосування фізичної сили, наприклад удару ногою, плечем і т.д.  Протизламні цапфи встановлюються в чотирьох кутах стулки металопластикового вікна.

Базова безпека GS Базова безпека GS Клас RC1 Клас RC2
Базова безпека GS Клас RC1 Клас RC2

Клас захисту RC2 (WK2) – захист від застосування таких інструментів як викрутка, плоскогубці чи клин. За основу береться клас RC1, який доповнюється додатковими зламостійкими елементами по периметру стулки.                        

Класи захисту RC3-RC6 (WK4-WK6) – забезпечують ще більший рівень захисту від зламу, проте передбачають істотну переробку самої  віконної конструкції, що дуже впливає на її функціональність та естетичний вигляд. Тому на практиці ці класи використовуються дуже рідко і в основному для вікон, що встановлюються в спеціальних приміщеннях і для специфічних потреб.

Важливо звернути увагу на те, що протизламна фурнітура не створить 100% захист від зламу, проте значно збільшить час, необхідний на проникнення в приміщення через металопластикове вікно.

На зламобезпеку віконної конструкції, крім протизламної фурнітури, також впливає товщина металевого армування, яка повинна становити як мінімум 2 мм, та використання спеціальних склопакетів. З характеристиками склопакетів можна ознайомитись тут.